Vítek & Simča se zapisují do historie tanečního sportu!

Přečtěte si jedinečný rozhovor s našimi prvními českými medailisty Mistrovství Evropy v Show Dance. ✨

Kolikáté ME v Show Dance to pro vás bylo?

Simča: Tento rok jsme měli možnost zúčastnit se Mistrovství Evropy v Show Dance již potřetí. Naše úplně první ME bylo v Ústní nad Labem, druhé v Polsku a letošní v Košicích na Slovensku.

Jak probíhala příprava letošní show?

Vítek: Komplikovaně. (smích) Začínali jsme stavět naši současnou show na ME 2021, které se mělo konat v září v Praze na soutěži Prague Open (letos E-Motion Dance Festival v Mladé Boleslavi). Bohužel pandemie soutěž odložila na neznámo, a tak jsme čekali na nový termín ME. Při obnovení tanečních soutěží jsme se k našemu nápadu postupně vrátili.

Simča: Příprava letošní show mi přišla možná i kvůli jakési předpřípravě nejklidnější. Už je to naše několikátá show, takže vše probíhalo v zaběhnutých kolejích. Věděli jsme, co od naší show očekáváme a chceme lidem předat.

Colours of Loneliness

Košice 2022
Košice 2022

Proč zrovna takový název pro show?

Simča: Haha, dobrá otázka. Původně měla totiž show vypadat úplně jinak. Vítek měl být malíř a já jeho múza, která vystupuje z obrazu. Proto jsou mé šaty bílé jako plátno s barevnými cákanci. Když jsme ale show ukazovali jednomu z našich trenérů, panu Horáčkovi, tak nás od nápadu, který už zpracovalo sto padesát párů před námi lehce odradil, a do show přidal element židlí. Ty jsme si hned zamilovali. Znovu jsme tedy promýšleli, jak všechno chceme zpracovat a ve výsledku zatančili příběh dvou partnerů, kteří si k sobě hledají cestu po nějaké odmlce, kterou mezi nimi vytvořily určité okolnosti. Okolnosti jsme nakonec nechali abstraktní, ale protože naši show velmi ovlivnila pandemie, tak její rutinu s občasnými změnami (barvami) jsme se minimálně v našich hlavách pokusili představit. 

Show Dance
Show Dance

Jaké jste měli dojmy z letos pořádaného Mistrovství Evropy v Košicích?

Vítek: Jsme v první řadě velmi vděční, že se ME vůbec podařilo uspořádat. Velký dík patří organizátorům, kteří celou soutěž naplánovali, zorganizovali a zafinancovali. Uvědomujeme si, že to není v dnešní době lehké. Místo bylo určitě nad naše očekávání. Ostatní páry velmi dobré, a o to víc jsme rádi za naše umístění.

Simča: Těší nás a jsme moc hrdí, že naše umístění je taky historickým umístěním pro Český svaz tanečního sportu. Jsme zatím jediným českým párem, který si z ME v Show Dance odváží medaili. 

Na jakou vaši show jistě nikdy nezapomenete?

Vítek: Vůbec nevím. Asi na všechny. (smích) První mě napadla naše show na píseň od Věry Špinarové, to byla jedna z našich prvních úspěšnějších, v té době jedna z nejúspěšnějších shows. Když se znovu zamyslím, tak se mi rozhodně připomene i Pocta Karlu Gottovi, kterou jsme tančili v Kremelském paláci v Moskvě.

Simča: Já souhlasím s Vítkem, každá naše show má něco do sebe. Kdybych měla vybírat, tak se mi nejvíce připomene show na píseň Testament od Karla Gotta, Věra Špinarová i taková naše veselejší show na skladbu z filmu La La Land. Moji nejoblíbenější bude však v současné době letošní Colours of Loneliness, protože emoce jsou ve mně stále živé. Pamatujeme si však každou.

Přemýšleli jste někdy o zakomponování latinskoamerických prvků?

Vítek & Simča: Až někdy budeme dělat komediální show, tak nad tím možná zauvažujeme. (smích)

Která show (tentokrát ne vaše) vás v minulosti oslovila?  

Vítek: Skvělých tanečních show je opravdu velké množství, protože ta kategorie je za mě moc hezká. Nicméně kdybych měl říct jednu show, která mě ovlivnila, nebo na kterou první si vzpomenu, tak to bude show Mirka Gozzoliho a jeho tehdejší partnerky Alessií Betti, Tango na píseň Seisouso od Cirque de Soleil.

Simča: Moje oblíbená je také od Mirka Gozzoliho, ale už s jeho současnou partnerkou Editou, a to jejich nezapomenutelné Tango, kde se před začátkem pohádají a Edita vrazí Mirkovi facku. To je asi moje nejoblíbenější show.

Vítek: A tu jsme vlastně měli možnost vidět naživo na Ninu. A kdybych měl ještě zmínit jednu latinskou, tak to bude Charles Schmitt s Elenou Salikhovou, když tančili na píseň z Amielie z Montmartru.

Simča: A já z těch klidnějších mám oblíbenou takovou dvoushow od rodiny Boyceových, kde tančí rodiče a syn se svojí partnerkou na moji oblíbenou hudbu z Bídníků. Vtip je v tom, že oba páry vypadají úplně stejně. Tuto show jsme také viděli na Night of Nine, kterou celým srdcem doporučujeme pro všechny vášnivé příznivce společenského tancování a hlavně naší srdcovky show dance.