Nový rok jsme odstartovali krásnými výsledky na MČR v latinskoamerických tancích 2023!

Leden se nesl ve znamení intenzivních příprav na první letošní mistrovství. Naši latináři předvedli svoje nejlepší výkony a můžou se chlubit skvělými výsledky. Přesvědčte se sami!

28. leden odstartoval sérii tří nejočekávanějších soutěží roku, tedy MČR ve třech hlavních kategoriích – latině, standardu a kombinaci 10 tanců. Na první letošní latinské mistrovství odcestovaly naše páry do daleké Ostravy, kde se utkaly s nejlepšími tanečníky z ostatních klubů o mistrovské tituly. Účast nesla následky covidu, chřipek a dalších komplikací. Nejpočetnější kategorie dospělých párů evidovala pouhých 54 účastníků, přitom zájem o tancování stoupá. I z našeho klubu z různých důvodů (včetně těch zdravotních) se MČR zúčastnilo pouhých 8 párů. Nicméně bojovaly statečně i za své kamarády a přivezly si mnohá úspěšná umístění, kterými se chceme pochlubit.

 

adrianka a tom
adrianka a tom

Naši nejmladší zástupci Tobiáš Hálek a Adélka Zemínová soutěžili v kategorii Junior I. Z celkových 24 párů si odnesli 15. příčku, tedy velmi těsně jim utekl postup do semifinále. Úžasné! Nejvíce našich párů soutěžilo v početné kategorii Mládež. Na děleném 33. místě z celkových 48 tanečních párů skončil pár Tadeáš Piesche & Anička Bártová. O 30. místo se zase podělil Kryštof Sýkora & Kája Heralová. Těsně před nimi zase skončil Lukáš Taraba & Řeháková Stellča. No, naše páry spolu zkrátka drží pospolu i mimo trénink 😊 Krásné dělené 20. umístění si ze svého prvního! latinského mistrovství odvezl Tomáš Müller & Adriana Šulcová. Pouze jeden zástupce našeho klubu v kategorii Mládež se s nikým o žádné místo nedělil, pár Lukáš Michálek & Karolína Petříčková byli jasnými držiteli 15. místa na MČR!

📸 Tomáš Müller & Adriana Šulcová

Co se týče starších kategorií, v U21 (Do 21 Let) soutěžily dva páry. Tadeášovi s Aničkou byla jedna kategorie málo, a proto se rozhodli podpořit Kubu Smoluchu s Laurou Kopeckou. Oběma párům se dařilo výborně. Tadeáš Piesche & Anička Bártová skončili na 17. místě z 33 párů a Kuba Smolucha s Laurou Kopeckou se probojovali až do semifinále! Vytančili si krásné 9 místo, a my se těšíme, co dalšího nám tento pár spolu předvede.

V dospělé kategorii tančili naši úžasní lektoři a velmi zkušení tanečníci, Daniel Maslák & Michaela Netolická. Probojovali se z 54 párů do dalších a dalších kol a nakonec si odnesli dělenou 21.-23. příčku. Krásné! 👏

📸 Jakub Smolucha & Laura Kopecká

Děkujeme všem párům za skvělou přátelskou atmosféru, kterou mezi sebou i jako soupeři mají, a za krásné výsledky, kterými se posouvají blíž ke svým cílům!#plnitsisnyjecool #coolfamily #coolnaMCR ❤️